Ranczo 7

Ranczo 7

6. seria zakończyła się ogłoszeniem przez Czerepacha powstania nowej partii z Senatorem Koziołem na czele – Polskiej Partii Uczciwości. Teraz Czerepach i Wójt stają przed wielkim wyzwaniem – a mianowicie wylansowaniem nowego politycznego produktu PPU.

Do dworku przyjeżdża z Warszawy, zafascynowana twórczością Kusego agentka Monika (Emilia Komarnicka). Tym samym dochodzi do rewolucyjnego odwrócenia sytuacji – Kusy staje przed szansą na warszawską karierę, a zatem to na Lucy spada zajmowanie się domem i Dorotką. Agentka, która ma widoczne zakusy (nomen omen) na Kusego (a dotyczą one nie tylko prawa wyłączności na jego dzieła) robi wszystko, aby przedłużać w nieskończoność swój pobyt w dworku: najpierw wpada na pomysł kręcenia videoartu o Kusym, potem decyduje się na pozowanie do aktu…

Na plebanii, Michałowa, niejako pod wpływem sukcesów senatora, stara się rozbudzić w proboszczu ambicje pójścia „trochę wyżej”, co u księdza wywołuje niepokojące problemy zdrowotne; znana teoria proboszcza, że Michałowa go do grobu wpędzi zaczyna się jakby spełniać. . Ksiądz zapada na tajemniczą chorobę.

Klaudia rozstaje się dramatycznie z Dudą i przenosi swoje uczucia na awangardowego reżysera Łukasza (Bartłomiej Magdziarz), który z nie do końca jasnych powodów Klaudię odwiedził na dłużej, rzekomo w spokoju nad sztuką pracować, cokolwiek to znaczy.

Czerepach, który wysłał Lodzię do Brukseli, zaczyna srogo tego żałować. Uświadamia sobie, że nigdzie na świecie nie ma tylu wyposzczonych, żądnych erotycznych przygód mężczyzn w delegacji. Sodoma i Gomora a, nawet Ciechocinek nie wytrzymują porównania.

Lucy w tym czasie także spotykają niespodzianki, jednak dużo mniej przyjemne – zaczyna ją mianowicie indagować prokuratura. Wydawać by się mogło, że Lucy, będąc w tej nielicznej grupie rządzących, o których można powiedzieć „czysty jak łza”, nic nie jest w stanie zaszkodzić. A jednak … Kiedy wychodzi na jaw prawdziwy cel inwigilacji i dręczenia biednej Lucy, w pewnych wysoko postawionych wilkowyjskich kręgach następuje gigantyczne zdziwienie i dochodzi do zbiorowego, można powiedzieć, ataku histerii.
Na plebanii pojawia się biskup z tak zaskakującą propozycją, że na wieść o niej Michałowa pada zemdlona na ziemię.
Niejako z boku tych wszystkich wydarzeń, a może jednak bardziej w tle, w Wilkowyjach, w najgłębszej konspiracji rośnie nowa para kochanków – w konfiguracji, której nie spodziewałby się chyba nikt…
W nowej serii „Rancza” pojawią się nowi aktorzy: Emilia Komarnicka (Monika) oraz Bartłomiej Magdziarz (Łukasz).

6 seria „Rancza” emitowana od 4 marca do 27 maja 2012 roku niedzielne wieczory w TVP1 zgromadziła przed telewizorami 6 170 tys. widzów (dane Nielsen Audience Measurement) a średnie udziały wyniosły 36, 8 proc.

„Ranczo” – seria 7 odc. 79 – 91; Okres zdjęciowy 7 sierpnia – 30 listopada 2012. Plenery: Jeruzal i okolice, Sokule, Warszawa (Studio ATM). Premierowe odcinki od marca 2013 r. w TVP1

Tagi:Hit TVP, ranczo