Ranczo 8

Ranczo 8

Lucy i Kusy, po dramatycznych wstrząsach kończących siódmą serię Rancza, muszą podjąć ważne decyzje życiowe –  Lucy, czy zostaje na stanowisku wójta, Kusy, czy idzie dalej drogą sztuki. Pietrek, na wieść, że do kraju wraca Witebski z rodziną, podejmuje gorączkowe próby wymyślenia hitowego programu w TV Wilkowyje, który uzasadniłby przedłużenie jego kontraktu. Wpada na pomysł nośnego reality show, z tym, że na wilkowyjską skalę. Niestety, zamiast programu wypełnionego (w założeniu) miłością i wybaczeniem, wyszedł show, który zamienił się w niemal krwawą jatkę…

W życie plebanii po raz kolejny arbitralnie ingeruje biskup. Tym razem zaowocuje to cudownym rozmnożeniem i nowymi postulatami płacowymi Michałowej.

Nowe siły na plebanii oznaczają też nowe pomysły na sprawowanie kapłańskiej posługi – od najbardziej potrzebnych, jak niesienie pomocy najuboższym we wsi, czy stworzenie szkółki dla dzieci, poprzez dosyć ryzykowne – jak telefon zaufania dla mieszkańców Wilkowyj, do dosyć abstrakcyjnych, jak utworzenie żeńskiego chóru kościelnego wzorowanego na gospelowych.

[read more=”WIĘCEJ” less=”MNIEJ”]

Lucy, przerażona faktem, że po wygnaniu z dworku (i życia małżonków) agentki, Kusy popada w twórczy kryzys i jego codzienne malowanie sprowadza się głównie do bezczynnego gapienia się na puste płótno. Albo leżenia na hamaku… Lucy czując się winna sytuacji stwierdza, że Kusemu potrzebny jest bat w postaci… agentki i sięga po środek, który nawet Kinga uważa za szalony.

Klaudia przeżywa istne katusze z powodu odrzucenia jej przez Fabiana w ostatnim odcinku 7. serii. Nieodrodna córka wójta, która odziedziczyła wiele genów po ojcu przysięgła zemstę w sycylijskim stylu i realizuje ją z zimną pasją, przy użyciu miejscowego elementu przestępczego.

W kwestii romantycznych uniesień –  jedno z małżeństw, poddane ocenie Klaudii, że się wypaliło, wpada w jej terapeutyczne szpony. Przebieg terapii (pierwszej w Wilkowyjach), szybko zbacza na tory nieznane psychologicznym teoriom.

A skoro o płomieniach mowa –  wójta strzela piorun miłości i popada w zauroczenie totalne, podobnie jak jego małżonka… W powietrzu wisi duży skandal, który zagraża powodzeniu politycznego projektu. W Wilkowyjach dochodzi do zupełnie nietypowej wymiany małżeńskiej – na oczach zdumionej wsi rozpoczyna się wojna nerwów, kto pierwszy się złamie w tej dziwnej sytuacji.

W 8. serii wieś będzie dość intensywnie żyć tematem niżu demograficznego i jedna z mieszkanek z właściwą sobie energią będzie agitować na rzecz jego zmniejszenia, a specjalista od omdleń Michałowej, biskup Sądecki zamiesza także pod koniec  serii –  bombą w postaci planów wobec księdza…

Najważniejsza zmiana dotyczy jednak Lucy, którą dopada coraz większa frustracja z powodu tego, co się dzieje w Wilkowyjach i jej najbliższym otoczeniu. Lucy bowiem przychodzi do głowy radykalna myśl – rzucić to wszystko i wyjechać do Ameryki.

Ranczo 8, odc. 92-104;  Producenci: Maciej Strzembosz, Dorota Hawliczek, Paweł Mantorski; Okres zdjęciowy 21 maja – 30 września 2013 r. Emisja premierowych odcinków od 2 marca 2014r. w TVP1.

[/read]

VIDEO

Najśmieszniejsze wypadki podczas zdjęć. Nigdzie tego nie zobaczysz.

 

 

GALERIA

Tagi:Hit, Hit TVP, ranczo