Ranczo 6

Ranczo 6

Wójt, który w finale poprzedniej serii został senatorem, rozpocznie swoją przygodę z wielką polityką nad wyraz niefortunnie. Jednak to, co miało zwiastować katastrofę (i bodaj najkrótszą w historii polskiego senatu, bo jednodniową karierę), stanie się wielkim sukcesem medialnym wójta, a on sam bohaterem… internetu.

Lucy, kontynuując swoją misję na stanowisku wójta, wraz z Więcławskim jako praktykiem, podejmie próbę aktywizacji trwale bezrobotnych, zwłaszcza kobiet. Z jednej strony spowoduje to bardzo pozytywne zmiany, z drugiej, Lucy zupełnie niechcący swoimi działaniami spowoduje bunt pewnej grupy „dotkniętych” i niezadowolonych.

Za sprawą młodego pokolenia, w Wilkowyjach szykuje się kolejny przewrót – tym razem w oświacie. Rewolucja ma na celu udowodnienie, że system szkolnictwa w naszym kraju produkuje zupełnie bezproduktywnych, pozbawionych inwencji własnej absolwentów.
Oprócz tych wątków wiodących pojawia się wiele innych historii; Solejukowa postanawia zdać maturę, co powoduje, że jej małżonek w odwecie postanawia zostać świadkiem koronnym i rozpocząć nowe życie.

Wioletka pięknieje wraz z rozwijającą się ciążą, ale ponieważ, niestety rośnie w niej też przekonanie, że jest zupełnie odwrotnie, miewa ataki zazdrości o inne kobiety (głównie o Francescę).

Romans Klaudii z Dudą rozwija się burzliwie, do romantycznych uniesień dojrzewa też Kinga, a w Wilkowyjach pojawia się też były narzeczony Franceski, przy okazji cyngiel mafii kalabryjskiej, ze szczerym zamiarem sprzątnięcia profesora Witebskiego…

Okres zdjęciowy 2011-2012;  Plenery: Jeruzal, Sokule, Mrozy, Latowicz, Łukowiec, Warszawa; Premierowe odcinki w TVP1 od 4 marca 2012 r.

Tagi:Hit TVP, kultowy, ranczo