Ludzie Chudego 2

Ludzie Chudego 2

„Ludzie Chudego” to kryminalna – i z humorem – opowieść o oddanych służbie policjantach z Pragi, kryminogennej dzielnicy warszawskiej, przychodzących do pracy bez względu na stan zdrowia i okoliczności życiowe. Ich największą, choć nie jedyną wadą jest to, że mają notorycznego pecha. W rolach głównych zagrali: Cezary Żak, Piotr Pręgowski i Michał Żurawski. W drugiej serii widzowie znów zobaczą Dorotę Segdę, Mariana Dziędziela, Edytę Olszówkę, Annę Cieślak, Annę Samusionek, Piotra Zelta, Jacka Braciaka i innych. Reżyserem II sezonu, w którym nadal, a nawet bardziej niż w poprzedniej serii, bohaterowie tego serialu spędzają większość czasu na ukrywaniu tego, co sami zepsuli jest Maciej Wojtyszko.

Pojawią się znów nowe, atrakcyjne wątki – wyścigi nocne, psychopatyczni mordercy, spektakularne, pomyłkowe porwania, żywy udający umarłego, mężczyzna udający kobietę, policjantka udająca prostytutkę, międzynarodowe powiązania siatki przestępczej zahaczające o komisariat na Pradze – a także wątki miłosne, zaskakujące samych bohaterów. A także nowe postaci mówiące po niemiecku, rosyjsku, rumuńsku i… łacinie.

Pierwowzorem „Ludzi Chudego” jest hiszpański serial “Los Hombres de Paco” na licencji Imachina International Sales. Pierwszy sezon serialu o perypetiach pechowych policjantów (reż. Wojciech Adamczyk, premiera, niedziela wieczór, Telewizja POLSAT) przyciągał w niedzielne wieczory średnio 2 mln 400 tys. widzów. Dało to Telewizji POLSAT udział w grupie 16-49 na poziomie 18,8%.

Główne obiekty zdjęciowe znajdowały się na warszawskiej Pradze oraz w Józefosławiu, w budynku Obserwatorium Astronomiczno – Geodezyjnego Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej, we wnętrzach zaadaptowanych na potrzeby serialowego komisariat. Okres zdjęciowy trwał od 19 stycznia do 14 kwietnia 2011 r. Premierowe odcinki emitowane były jesienią 2011 r. w Telewizji POLSAT.

Ciekawostki z planu “Ludzi Chudego”2

  • W drugiej transzy na planie „Ludzi Chudego” pojawiła się oryginalna kapela gruzińska „Zumba” z lutnią gruzińską „panduri”, akordeonem oraz gruzińskimi bębnami;
  • W nowej serii ekipa Chudego (w przerwach pomiędzy łapaniem przestępców) zajmuje się m.in. pozowaniem do kalendarza. Sesja nawiązuje stylem do czasów rzymskich, modele mają na sobie policyjne akcesoria i… niekompletne ubrania.
  • W nowej serii jeden bohaterów ma marzenie aby zajmować się transhumancją owiec;
  • W drugiej serii „Ludzi Chudego” na planie pojawiły się m.in: elektroniczny symulator szkoleniowy dla chirurgów, porcelanowa urna, haki rzeźnicze, kije bejsbolowe, maczeta, sztylet, wózek inwalidzki, maska Hannibala, samochody po tunningu i… kura;
  • Na planie zagrały także: spreparowana teczka mafii kalabryjskiej, segregator ze zdjęciami niezidentyfikowanych ofiar, pismo o dziwnych zjawiskach, gazeta o hipnozie, torebka Mariana ze szminką, różowy szlafroczek, kostiumy bezdomnych, skrawki sukni ślubnej, 3 manekiny, zdjęcia ofiar „Chirurga”;
  • Pion kaskaderski był odpowiedzialny za: serię wybuchów, wyścigi samochodowe, bijatyki, spadanie ze schodów;
  • FX w drugiej serii „Ludzi Chudego” wykonał m.in. efekty szronu na włosach i twarzach, oszronioną ciężarówkę, parę z ust, zaparowaną łazienkę i efekt zapchanego sedesu.

Tagi:Hit, komedia, kryminał, zabawny