Ludzie Chudego 1

Ludzie Chudego 1

Trzej muszkieterowie z Pragi, w równym stopniu „kochający się” i wkurzający na siebie, padający sobie w objęcia i przystawiający sobie lufy do głów… Na pewno gotowi oddać za siebie życie, szczególnie kiedy muszą chronić własne – przed rozwścieczonym szefem komisariatu, po kolejnej  akcji.   Oddani służbie „gliniarze”, przychodzący do pracy bez względu na stan zdrowia i okoliczności życiowe. Ich największą, choć nie jedyną wadą jest fakt, że mają notorycznego pecha…

Pierwowzorem  „Ludzi Chudego” jest serial  “Los Hombres de Paco” na licencji Imachina International Sales. Pierwszy odcinek miał 22% udział oglądalności. Seria jest emitowana w Hiszpanii od 2005 roku, a pierwszy odcinek miał 22% udział oglądalności.

W przeciwieństwie do standardowych serii policyjnych ukazujących zawodowy profesjonalizm funkcjonariuszy, bohaterowie w tym serialu spędzają większość czasu ukrywając to, co sami zepsuli. Bo, umówmy się, ile sekcji policyjnych, np. chroniąc ważnego świadka i ratując mu życie, przy okazji powoduje obrażenia jego ciała, w tym kilkukrotne głowy, utratę przytomności oraz zanik pamięci i konieczność noszenia kołnierza ortopedycznego?

W każdym odcinku nowego serialu Studia A, sekcja Chudego pakuje się w coraz to bardziej absurdalne i prześmieszne (choć im samym daleko do śmiechu) sytuacje. Choć z pozoru wyglądają beznadziejnie i za każdym razem ich zdegradowanie wydaje się niemal pewne, pomysłowość i niewątpliwa inteligencja ludzi Chudego pozwala im wyjść z nich obronną ręką. A widz, trzymający za nich kciuki, (bo nie sposób ich nie pokochać)  może wreszcie po 45 minutach odetchnąć z ulgą, czekając w jakie tarapaty wpakują się wszyscy razem i każdy z osobna, w następnym odcinku.

Akcja pierwszego odcinka zaczyna się spektakularną wpadką w banku (z czasem stanie się to normą  a nie jednorazowym epizodem), po której ekipa Chudego zostaje zesłana na posterunek, który nie dość, że znajduje się w jednej z najbardziej kryminogennych dzielnic wielkiego miasta, to szefem tam jest teść Chudego – Lucjan, człowiek honoru o srogim i wybuchowym charakterze. Gorzej być nie może. Głównie dla Lucjana… Dokooptowani do nich „miejscowi” policjanci są niezgorszą grupką pechowców. Wszyscy razem tworzą uroczą, komiczną i bardzo odbiegającą od przeciętnych jednostkę.

Żyjąc w ciągłym strachu przed swoim szefem, Lucjanem, Chudy i jego ludzie, starają się znaleźć sprawę, dzięki której zostaną awansowani i zyskają uznanie. Jednak mają ciągłego pecha, który niweczy ich plany.

Wątki rodzinne obracają się wokół rodziny Chudego, składającej się z jego żony Loli, szwagierki Sylwii, córki Kasi i matki Teresy.

W rolach głównych występują między innymi Cezary Żak (Ksawery Chudziszewski – Chudy) i Piotr Pręgowski (Marian Kociński). Zdjęcia realizowane były na warszawskiej Pradze i w okolicach Warszawy.

Ludzie Chudego (seria I, reżyseria Wojciech Adamczyk) to serial kryminalno-komediowy składający się z 13 odcinków realizowanych od 7 kwietnia do 10 lipca 2010 r, którego premierowe odcinki emitowane były od 5 września 2010 r. w Telewizji POLSAT.

Tagi:Hit, komedia, kryminał, zabawny