Ranczo 9

Ranczo 9

Ksiądz obejmie stanowisko biskupa pomocniczego, a Lucy zakończy urzędowanie – czy oboje zostaną w Wilkowyjach?  Jak sukces wyborczy Polskiej Partii Uczciwości wpłynie na układ Kozioł – Czerepach? Kto zastąpi Lucy na stanowisku wójta? W serialu pojawią się nowe postaci, zagrane m.in. przez Wiesława Komasę, Lidię Sadową, Mikołaja Krawczyka. Kolejną serię reżyseruje Wojciech Adamczyk, scenariusz napisał Robert Brutter.

8 seria wprowadziła istotne zmiany w losach części bohaterów „Rancza”: proboszcz został biskupem pomocniczym, a Polska Partia Uczciwości odniosła sukces wyborczy. Bez udziału PPU, żadna partia nie zbuduje niezbędnej do rządzenia większości.

[read more=”WIĘCEJ” less=”MNIEJ”]

Zbliża się koniec urzędowania Lucy. W Wilkowyjach rozpocznie się walka o stanowisko wójta. Gra niespodziewanie robi się bardzo poważna, a większość wsi – z plebanią włącznie – staje przed trudnym wyborem, któremu z kandydatów udzielić poparcia.

Nominacja księdza i sposób, w jaki on sam próbuje wejść w nową rolę, prowadzi do zaskakujących wniosków Michałowej oraz  komentarzy proboszcza Roberta i wikarego Macieja.  Biskup w nowej roli „ekscelencji” nie ma łatwo…

Monika kontynuuje pracę nad karierą Kusego, a obie z  Lucy próbują zmienić jego wizerunek, między innymi, starają się udowodnić mu, że nie ma żadnych przeszkód, żeby nie utykał na nogę!  Życie z udręczonym i osaczonym Kusym staje się udręką dla osób postronnych.

Romans Moniki z Jerrym kwitnie. Co więcej, pozbawiona dotąd ludzkich odruchów Agentka Kusego, po raz pierwszy w życiu się zakocha. Towarzyszyć temu będą dzikie wybuchy emocji – głównie jej autorstwa.

Klaudię dopadną dylematy i będzie rozdarta  między sercem a rozumem. Stasiek wyjedzie na studia, a do Wilkowyj przyjedzie jego następca, policjant z miasta, owładnięty manią nowoczesnych środków kontroli i bezpieczeństwa.

Na Solejuków spadnie niespodziewanie wielkie szczęście, które stanie się też przyczyną ich społecznej izolacji… Solejukowa jednak po raz kolejny udowodni, jak mądrą i niezwykłą  jest kobietą.

Jak podkreśla reżyser „Rancza” Wojciech Adamczyk – W tej serii rozszaleje się polityczny żywioł. Partia Uczciwości (z nazwy, z nazwy) wprowadzi do sejmu znanych nam mieszkańców Wilkowyj. Wójt, Czerepach, Więcławski, Wezół, Magister będą musieli odnaleźć się w nieznanych, jakże obcych okolicznościach. Czerepach pojawi się na czele rządu, jest wszak od ósmej serii kandydatem na wicepremiera. A nowe otoczenie, nowe sytuacje to oczywiście kolejne problemy. Do głosu dojdzie strach, pycha, zwątpienie, zawiść. Pojawią się przemyślne intrygi, prowokacje, afery na miarę taśmowej. Również na przykładzie nowego biskupa pomocniczego zobaczymy jak władza wpływa na psychikę, albowiem proboszcz zostanie poddany nieoczekiwanym, trudnym wyzwaniom. Będzie też wiele wątków miłosnych, bo w tej materii Wilkowyje przeżyją prawdziwe zawirowania. Mam nadzieję, że wszystkie perypetie wywołają dużo śmiechu połączonego ze szczyptą refleksji, bo takie przecież jest zadanie ‘Rancza’” – dodaje reżyser.

„Ranczo” – seria 9, odc. 105 – 117; Producenci – Maciej Strzembosz, Dorota Hawliczek, Paweł Mantorski; Okres realizacyjny: 22 lipca – 12 listopada 2014 r. Premierowe odcinki od 8 marca 2015r. w TVP1.

[/read]

Strona serialu na FB

Zobacz zwiastun TVP “Ranczo” 9

Informacje dodatkowe

Oglądalność „Rancza”

  • „Ranczo” to druga najlepiej oglądana w 2014 r. telewizyjna pozycja fabularna;
  • Serial generuje 35,6% udziałów w rynku – wynika z tego, że co trzeci telewizor jest włączony na „Ranczo”;
  • Każdy odcinek ogląda średnio 6,2 mln widzów;

Ciekawostki  z planu 9. serii „Rancza”

  • Zdjęcia do nowej serii trwały 75 dni zdjęciowych: od 22 lipca do 12 listopada;
  • Sejmowe wnętrza zagrały korytarze Ministerstwa Gospodarki;
  • Redakcję tabloidu zagrały wnętrza Ministerstwa Edukacji Narodowej;
  • Serialową kawiarnię z Radzynia Podlaskiego zagrała kawiarnia w Mińsku Mazowieckim;
  • W nowej serii wnętrza „Knajpy u Japycza” zostały w całości zbudowane w jednej z hal ATM-u na Wale Miedzeszyńskim w Warszawie.
  • W jednej ze scen nocnych, wraz z aktorami wzięło udział ponad 100 osób, w tym grupa gospodyń wiejskich. Zagrała też prowizoryczna scena oświetlona girlandami, trzy podnośniki, a całość miała oprawę wielkiego wiejskiego wesela;
  • W innych scenach zagrał m.in. „bilon odliczony na 3 Mamroty”; taca pełna brudnych filiżanek; 3 paczki banknotów po 10 tys. zł.; drabina, wiertarka, pnącza bluszczu; „pas z narzędziami dla faceta”; wybuchająca skrzynka; ognisko i dymy; 2 reklamówki Mamrota; stojak medyczny z kroplówką; „szklanka zrzucona ze stolika Witebskiego”; napoje bezalkoholowe; parawany; pastylki, które łyka Czerepach; zdjęcia posłów w ramkach; słoiczek z tabletkami, których nie może otworzyć Czerepach, kartka papieru z obietnicą; blaszane dwojaki z obiadem;

Post nie ma taksonomii