Orzeł czy Reszta?

Orzeł czy Reszta?

Zaproszeni do programu goście – pochodzący z bardzo różnych, często odległych od siebie mentalnie obszarów kulturowych rozmawiają z prowadzącą (Monika Richardson) o wydarzeniach ze świata kultury, sportu i ciekawych zjawiskach społecznych i sprawdzają się w typowo polskich konkurencjach udowadniając, że zadomowili się w Polsce i odnaleźli w naszej rzeczywistości.

Pieczenie makowca, złożenie PIT-u w Urzędzie Skarbowym, recytacja „Inwokacji“ to tylko niektóre przykłady wyzwań, którym muszą sprostać, żeby zasłużyć na miano Orłów. Podczas realizacji tych zadań towarzyszy im kamera i materiały filmowe pozwolą ocenić nie tylko spektakularne efekty, ale także „drogę przez mękę“, która do nich doprowadziła.

Gościem specjalnym każdego wydania „Orzeł czy reszta” jest gwiazda polskiego show biznesu. Będzie ona miała prawo do riposty, „obrony ojczyzny”, plotek i sentymentów.

O odpowiednią dawkę humoru i ironii troszczy się znany dziennikarz, satyryk i tekściarz – Rafał Bryndal. Tym razem, występując w roli frontmana i wokalisty zespołu muzycznego, towarzyszy gościom w ich zmaganiach z polską rzeczywistością, by na koniec podsumować program napisaną przez siebie piosenką.

Czy Polacy potrafią się z siebie śmiać? Czy potrafią zachować dystans? Czy poczują się zażenowani, docenieni czy może urażeni padającymi w programie wypowiedziami? Odpowiedzi w programie „Orzeł czy reszta”.

Pierwsza emisja: 20 września 2008 TVP2

Czas trwania: 60 minut

Ilość odcinków:

Prowadzący: Monika Richardson

Emisja: TVP 2

Produkcja: Studio A

Tagi:przelamywanie róznic kulturowych, rozrywka, TVP2