Doręczyciel

Doreczyciel - serial PL 2008 r. rezyser - Maciej Wojtyszko na zdj. Artur Barcis Barciœ

Doręczyciel

„Doręczyciel” to historia 40-letniego Janka Kaniewskiego, który zostaje osierocony po śmierci matki. Przejęci jego sytuacją przyjaciele, postanawiają zorganizować mu życie. Wynika z tego wiele zabawnych i wzruszających perypetii.

Najbliżśz przyjaciel Janka z podwórka (Zbyk), świetnie prosperujący biznesmen, pamiętając, że jedną z ukochanych przez Janka rzeczy jest jazda na rowerze, załatwia mu pracę doręczyciela w prywatnej firmie przesyłkowej. Janek jest zachwycony. Pierwszy raz w życiu idzie do prawdziwej pracy i pierwszy raz czuje się prawdziwie potrzebny.

Początkowo zagubiony w świecie, pozbawiony ochrony matki, z czasem zaczyna sobie coraz lepiej radzić i całkiem sprawnie funkcjonować w nieznanych dotychczas świecie.

Janek, mimo swojej ułomności jest bohaterem, którego kochają ludzie. Jego entuzjazm jest zaraźliwy, zdolność słuchania – wyjątkowa, a jego dobroć i chęć pomocy oraz ciekawość nowych ludzi, których poznaje, sprawiają, że z czasem przysparza firmie stałych klientów- ludzi, którzy de facto płacą za to, by Janek do nich wpadł i pogadał. Janek mimo, że wykonuje mniej zleceń niż przeciętny kurier jest dla firmy cennym nabytkiem. I rodzajem maskotki, choć nie zawsze wykorzystywanej w uczciwych celach. Niestety, dziecięca naiwność i prawdomówność Janka wpędza go też w konkretne problemy.

W serialu występują: Artur Barciś (Janek Kaniewski), Radosław Pazura, Lucyna Malec, Anna Dymna, Jan Machulski i in.

Reżyserem serialu jest Maciej Wojtyszko, scenariusz: Maria Wojtyszko, Aneta Wróbel-Wojtyszko; Okres zdjęciowy trwał od 88 dni: od 6 listopada 2007 – do 8 marca 2008. Plenery to m.in: Warszawa (Zoo, Centrum Olimpijskie, Park Morskie Oko, Instytut Weterynarii – filmowe mieszkanie Janka i komisariat, tereny dawnej fabryki wódek “Koneser” – filmowa firma kurierska “Błysk”).

Gatunek: Komediowo-obyczajowy serial TV; 14 odc. ; Scenariusz-pomysł: Maciej Strzembosz; Zdjęcia: Waldemar Szmidt; Scenografia: Marcelina Początek-Kunikowska; Kierownictwo produkcji: Paweł Mantorski, Joanna Pindelska; Producent: Maciej Strzembosz, Dorota Hawliczek, Anna Skowrońska; Premiera: 2009. 03. 01/TVP1

 

Tagi:Doręczyciel, poruszający, wzruszający, zabawny