Lombard. Życie pod zastaw 4

Lombard. Życie pod zastaw 4

W nowych odcinkach 4-go sezonu serialu “Lombard. Życie pod zastaw”, które były emitowane w Telewizji Puls od poniedziałku 25 lutego 2019 roku, powrócili znani i lubiani bohaterowie, pojawiły się nowe postaci a w samym lombardzie – jak zawsze – nie zabrakło zaskakujących przedmiotów.

W jednym z pierwszych odcinków 4. sezonu zjawił się Łęcki, detektyw, którego wynajął Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski) – właściciel lombardu, ojciec Adka i Marty (Mateusz Murański, Agata Szafrańska). Wraz z żoną Beatą (Małgorzata Szeptycka) Kazimierz martwi się, że ich dzieci wpadają w coraz to nowe kłopoty… W finale 3. sezonu, podczas ślubu Marty i Wojtka (Wojciech Zygmunt) zjawił się niespodziewanie Lolek (Jerzy Górski)… Czy mimo gwałtownie przerwanej ceremonii, Marta powiedziała jednak sakramentalne „tak” synowi Korynta? Tuż przed ceremonią omal nie doszło do zamachu (udaremnionego bohatersko przez Mariusza), a Kornelia (Dorota Kamińska) pojawiła się u boku odwiecznego wroga Kazimierza – Korynta (Marek Wolny). Co zażyłość matki Maćka (Maciej Gisman) z Koryntem oznacza dla Kazimierza Barskiego? Adek w końcu zacznie układać sobie szczęśliwe życie z Patrycją (Paulina Jeżewska) i ich synkiem. Ale sielanka nie potrwa długo, gdyż z więzienia wyjdzie Ryży (Arkadiusz Tańcula), który znów zacznie nachodzić pracowników lombardu.

W nowym sezonie Kazimierz musiał znaleźć odpowiedź  na wiele pytań: kto i dlaczego chciał dokonać zamachu na ślubie Marty? Czy Ryży zagraża Adkowi? Co knują Kornelia i Korynt?

W samym lombardzie jak zawsze pojawiali się nowi klienci, a wraz z nimi kolejne zaskakujące przedmioty, wśród nich, w czwartym sezonie  m.in.: ul, cenne minerały, a nawet… ciągnik! Stałym klientem nadal jest Ziutek (Henryk Gołębiewski).

Czwarty sezon serialu “Lombard. Życie pod zastaw” emitowany był w Telewizji Puls od 25 lutego, do 3 maja 2019 roku. Sezon 4 liczy 50 odcinków (odc.147 – 196).  

„Lombard. Życie pod zastaw” to pierwszy polski serial rozgrywający się w scenerii i w środowisku właścicieli lombardu. Produkcja cieszy się ogromną popularnością – premierowe odcinki sezonu 3. osiągnęły bardzo dobre wyniki na średnim poziomie ponad 12,5% SHR w grupie komercyjnej 16-49 wśród widzów cyfrowej telewizji naziemnej (DVB-T) oraz prawie 7,0% SHR w grupie komercyjnej 16-49 (27.08-09.11.2018). Dało to 70% wzrost oglądalności w obu grupach, w porównaniu do premier sezonu pierwszego, emitowanych jesienią 2017.

Widzowie przyznali „Lombardowi…” Telekamerę Tele Tygodnia 2018 w kategorii „serial fabularno-dokumentalny”. Serial otrzymał ponowną nominację do tej prestiżowej nagrody i obecnie walczy o Telekamerę Tele Tygodnia 2019.

W głównej roli właściciela lombardu występuje Zbigniew Buczkowski, a partnerują mu m.in.: Dorota Kamińska, Michał Chorosiński, Henryk Gołębiewski, Małgorzata Szeptycka, Dominika Skoczylas, Jerzy Górski, Mateusz Murański, Agata Szafrańska, Rita Weinar, Maciej Gisman i inni. W serialu pojawiają się też znani goście – do tej pory lombard odwiedzili m.in.: Paweł Nastula, Bartek Marszałek, Radek Liszewski z zespołu „Weekend”, Tomasz „Niecik” i Kabaret z Konopi.

Post nie ma taksonomii