Kasia i Tomek

JOANNA BRODZIK I PAWEL WILCZAK "Kasia i Tomek" fot : Wojciech Glinka / eRBe

Kasia i Tomek

„Kasia i Tomek” to polski odpowiednik formatu „Love Bugs”. Fabuła serialu, który miał swoją premierę 3 marca 2002 r. w stacji  TVN osadzona jest w realiach współczesnego, miejskiego życia.  Zasługująca na podkreślenie struktura formatu oraz innowacyjny montaż (krótkie sceny uatrakcyjnione muzycznie i graficznie), doskonale uwypuklają zwariowane tempo współczesnego, miejskiego życia.

Kasia (30 lat) i Tomek (35 lat), mimo iż są razem od kilku lat, nie myślą o małżeństwie, a ich związek zdaje się być potwierdzeniem tezy, że przeciwieństwa się przyciągają. O codziennych relacjach tej pary młodych, wykształconych i, zwariowanych na swoim punkcie ludzi, na pewno nie można powiedzieć, że są nudne. Różne temperamenty, odmienne poglądy, emocjonalne podejście do problemów życiowych, powodują, że wspólne życie bardziej przypomina dryfowanie po wzburzonym oceanie, niż leniwe pływanie na dmuchanym materacu… Tyle, że w przypadku Kasi i Tomka zdaje się, że to przepis na udane życie we dwoje, w którym jedno nie może żyć bez drugiego.

Kasia (Joanna Brodzik): Atrakcyjna trzydziestolatka. Bystra, otwarta, bezpośrednia, emanująca seksapilem i niespożytą energią. Bywa chimeryczna i kapryśna – po długich analizach podejmuje decyzje, po czym w sekundzie je zmienia z równym zapałem i przekonaniem. Lubi dobrze i modnie wyglądać i niewątpliwie jest ekspertem jeśli chodzi o najnowsze trendy. Kreacjom, ich przymierzaniu i wyszukiwaniu potrafi poświęcić godziny nie tylko własnego czasu…

Tomek (Paweł Wilczak): Ma 35 lat. Pracuje na kierowniczym stanowisku w prywatnej firmie. Uwielbia samochody, komputery i sport. Choć satysfakcjonuje go związek z Kasią nie zawsze potrafi okazać to we właściwy sposób. Dumny z wywalczonej niezależności i wolności, w wielu codziennych sytuacjach chętnie z niej rezygnuje, gdy w grę wchodzi podejmowanie decyzji, nawet tych dotyczących koloru butów. Tomek to zdecydowany tradycjonalista w traktowaniu spraw damsko – męskich.

Ilość odcinków: 100 x ok. 27 minut

Tagi:Hit, Kasia i Tomek, komedia, rozrywka