Bar Atlantic

Bar Atlantic

Akcja “Baru Atlantic” rozgrywa się w jednej scenerii – góralskiej chacie, w której urządzono przydrożny bar. Pojawiający się w nim goście to stali bywalcy i zupełnie przypadkowi goście.

Inżynier ze Szczecina dziedziczy nieoczekiwany spadek po raz widzianym stryju i staje się właścicielem lokalu w Zakopanem.  Obaj panowie noszą to samo imię i nazwisko. Kiedy nowy właściciel zapowiada swój przyjazd podpisując się jako Stanisław Poznański, miejscowi są przekonani, że to sygnał z zaświatów. Stała bywalczyni lokalu, pani Irenka słyszy w radiu komunikat o ucieczce pacjenta z zakładu dla psychicznie chorych… Łącząc oba fakty wszyscy uznają inżyniera Poznańskiego za zbiega z domu wariatów. Kiedy nieporozumienie zostaje wyjaśnione, witają przybysza z rozmachem – góralską kapelą, chlebem i solą. Nowy właściciel ma zamiar zaprowadzić swoje porządki. Czy uda mu się przekonać stałych bywalców do zmian?

“Bar Atlantic” w reżyserii Janusza Majewskiego, to pierwszy sitcom wyprodukowany dla Telewizji Polskiej. Premiera 13-sto odcinkowego  serialu miała miejsce w grudniu 1996 r. w TVP2.

Post nie ma taksonomii