Koniec zdjęć do serialu „Ludzie Chudego”

Mieszkanie Mariana i Łukasza – dwójki z trzech głównych bohaterów serialu komediowego „Ludzie Chudego”. Salon. Marian i Łukasz siedzą bardzo blisko siebie na kanapie i odpowiadają na pytania siedzącego naprzeciwko nich mężczyzny. Przy monitorach reżyser Wojciech Adamczyk w skupieniu podpowiada aktorom: – „Piotrek, miałeś dać Łukaszowi buzi w policzek… Teraz się do niego przytul. Michał, zareaguj na to…. O, to bardzo dobre jest to, co zrobiłeś mu ręką”. „Dwójka” – to do kamery – „Grasz detal, splecione ręce, kładzenie dłoni na udach, przeciągłe spojrzenia, całusek”.

8 lipca 2010 r., reżyser Wojciech Adamczyk, po trzech miesiącach bardzo intensywnej pracy, podziękował ekipie za nakręcenie materiału z 13 scenariuszy  serialu komediowego o pechowych policjantach z warszawskiej Pragi, realizowanego dla Telewizji POLSAT – „Ludzie Chudego”.

Czy sceny które kręcono w mieszkaniu Mariana i Łukasza, oznaczają, że w końcowych odcinkach dowiemy się o bohaterach, czegoś, co skrzętnie ukrywali przez całą serię? Obaj mieli żony, Marian wciąż kocha się w Ince i marzy, że któregoś dnia wróci do niego, a i Łukasz nie pozostaje obojętny na wdzięki Sylwii, swojej byłej żony…

Odpowiedź na pytanie – co takiego zatem działo się w ich mieszkaniu i po co –  już po wakacjach, jesienią w stacji POLSAT.

„Ludzie Chudego” to kryminalny serial komediowy o grupie niezłych,  acz z lekka pokręconych policjantów, generujących – niefortunnymi zbiegami okoliczności – więcej problemów niż sami są w stanie rozwiązać.

Chudy, Marian i Łukasz to oddani służbie „gliniarze”, przychodzący do pracy bez względu na stan zdrowia i okoliczności życiowe. Ich największą, choć nie jedyną wadą jest fakt, że mają notorycznego pecha…

Pierwowzorem opowieści o trzech muszkieterach z warszawskiej Pragi jest serial „Los Hombres de Paco” na licencji Imachina International Sales, ale polskie scenariusze zostały zaadaptowane do naszego  poczucia humoru i tego co w naszej kulturze jest akceptowalne.

W serialu grają między innymi: Cezary Żak (Chudy), Piotr Pręgowski (Marian), Michał Żurawski (Łukasz), Dorota Segda (Lola, żona Chudego), Anna Cieślak (Sylwia), Edyta Olszówka (Barbara), Paulina Chapko (Kasia), Marian Dziędziel (szef komisariatu), Maciej Marczewski (komisarz Rataj) i inni.

Zdjęcia rozpoczęły się 7 kwietnia, zakończyły 9 kwietnia. W większości kręcone były na warszawskiej Pradze.

Czytaj także

20260609 01 Biskup Lucy Hotdog Dworek 6949 3

Kultowe „Ranczo” wróciło na plan!

Nowy sezon ma sześć odcinków i nosi tytuł „Ranczo. Zemsta Wiedźm”. Zdjęcia rozpoczęły się 9 czerwca w Sokulach, koniec planowany jest około 20 sierpnia. Podstawą „Rancza 11” jest scenariusz filmu fabularnego „Ranczo. Zemsta Wiedźm” napisany w 2015 roku przez nieżyjącego już twórcę Wilkowyj – Andrzeja Grembowicza (Robert Brutter). Serial produkuje Studio A dla Telewizji Polskiej.
Lombard Zycie Pod Zastaw ODC 1000 Backstage 270 Copyrights Telewizja Puls Fot Pawel Jakubek 6be24e040a

Tysiąc historii pod zastaw: 1000. odcinek „Lombardu” już 11 maja, tylko na TV Puls!

Serial TV Puls i Studia A, „Lombard. Życie pod zastaw”, świętuje spektakularny wynik – 1000. odcinek, co zbiega się z fabułą tego odcinka - jubileuszem 10 lat istnienia serialowego biznesu Kazimierza Barskiego (Zbigniew Buczkowski). Premiera odcinka zaplanowana jest na 11 maja, o 19.00 – tylko na TV Puls.
631333516 1208019558199137 5700737325335113172 N

Nowy, 18. sezon kultowego serialu „Lombard. Życie pod zastaw” od 2 marca, tylko w Pulsie!

W tym sezonie serial obchodzi wielki jubileusz: 1 000 odcinek!